A thai masszázs egy tradicionális, távol-keleti masszázs fajta.

-masszázs,mely megteremti a harmóniát,és az egyensúlyt a test és a lélek között

Méz hatásai

Az a csodálatos méz!

A méz az egyik legjobb érv amellett, hogy nem csupán egészséges, de akár gyógyhatású is lehet az, ami finom. Több, mint kedves gesztus a természet - és persze a méhek - részéről.

A méznek több, mint háromszáz változatát ismerjük, melyek színük, ízük alapján térnek el. Legjellegzetesebb sajátosságaikat természetesen a bázisul szolgáló virágok nektárja határozza meg. Széles körben ismert, hogy a méz nem csupán egészséges és finom, azt azonban kevesen tudják, hogy a méz különféle típusai milyen gyógyhatásokkal is rendelkeznek. Ma már furcsának tűnhet, de a történelem során a mézt a legváltozatosabb módokon használták gyógyszerként - a legérdekesebb pedig az, hogy ezeket a módszereket később a tudomány is igazolta.

Az ősök nem tévedtek

Már az ókori Egyiptomban is kenőcsként használták, sebeket kezeltek vele, melyek így nem fertőződtek el. És valóban: a méz magas káliumtartalma miatt hatékony baktériumölő. Cukortartalma magas (egy rész vízből és négy rész gyümölcs- illetve szőlőcukorból áll), pH-tartalma alacsony, szerves savtartalma (elsősorban citrom- és almasav) jelentős. A római gladiátorok a mézet általános fizikai erőnlétük javítására fogyasztották. MézEnnek is van tudományos alapja: a méz szénhidráttartalma magas, így kiváló energiaforrás. Sok a félreértés a méz fogyasztó hatásait illetően, úgyhogy érdemes megjegyezni: a méz mint édesítő hatékonyabb a cukornál, és a szervezet könnyebben és gyorsabban dolgozza fel. Sőt, bizonyos mézek vizelethajtó hatásuk révén hozzájárulhatnak a súlycsökkenéshez.

Tele minden jóval

Vitaminok tekintetében a méz szintén nem kell hogy szégyenkezzen: A-, C-, E-vitamin, B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (pantoténsav) és B6gazdagon található benne - melyek közül külön is érdemes kiemelni a pantoténsavat, mely a mellékvese hormontermelődésének serkentésével lassítja az öregedést. A méz igen gazdag ásványianyagokban (vas, kálcium, foszfor, magnézium, kálium, nátrium) és antioxidánsokban.

Minden alkalomra

A méz tehát teljes értékű táplálék-kiegészítő, nem csupán a teljesítőképességet fokozza, de a javítja a szívműködést is. Csökkenti a depressziót (különösen a hársméz, mely elismert idegcsillapító és fertőtlenítő hatású). Gyomorfekély, nyombélfekély, gyulladásos megbetegedések esetén érdemes a méz antimikrobiális hatására kiemelt figyelmet fordítani, és mivel a méz gyümölcscukrai glükogénként raktározódnak a májban, ezért májgyengeségnél, de hasnyálmirigy- és epemegbetegedésnél is sikerrel alkalmazható. Különösen a fenyőmézről terjedt el, hogy szamárköhögés, tüdőbajok és légcsőproblémák esetén fejti ki áldásos hatásait, a lépes méz pedig homloküreg-gyulladás esetén nyújthat segítséget.

Fogyasztáshoz fogyasztva

Érdemes tehát mindenkinek felülbírálnia a mézzel kapcsolatos képzeteit: nem csupán nyalánkságról van szó, hanem természet legfinomabb gyógyszeréről. Bár a méz egyaránt használható süteményekben vagy gyógyteákban (melyeknek gyógyhatását saját összetevőivel fokozza), nem szabad elfelejteni, hogy sütéssel, vagy forró vízben oldással tápanyagaiból veszít: még gyógytea ízesítése esetén is érdemes kissé kihűlt folyadékba keverni.

A tea hatóanyagai: az élvezeten túl

Egy jó csésze tea felfrissíti testünket-lelkünket, de miért? Mert finom, élvezetes? Mert egyedi az illata, aromája? Sokan nem is tudják, de a tea meglepő módokon segíti szervezetünk működését.

A tealevélben számtalan fontos anyag található: leginkább zöld teákban például polifenolok, melyeknek a tea kissé fanyar ízét köszönheti, metil-xantin, koffein (a tealevél anyagának közel négy százaléka), különféle lipidek, aminosavak, ásványi anyagok és illékony vegyületek. A zöld tea például serkenti a metabolizmust, így zsírégető hatása van: a felpörgetett anyagcsere révén ugyanis kevésbé épülnek be a kalóriák a szervetetbe.A teában található antioxidánsok megkötik a szervezet szabad gyökeit, melyek a rák kialakulásában játszhatnak szerepet.

Méz és fahéj






Gondolta volna, hogy a fahéjas méz ennyi mindenre képes?

A mézet keverje össze törött fahéjjal, és lekvár helyett ezt kenje a
kenyérre. Fogyassza rendszeresen. Csökkenti a koleszterinszintet, és
véd az infarktus ellen. Akik már átestek infarktuson, és rendszeresen
fogyasztják ezt a a keveréket, nagy az esélyük arra, hogy következő
roham nem, vagy csak később következik be. Ezen kívül könnyíti a
légzést és erősíti a szív munkáját. Amerikában és Kanadában ezzel
gyógyítják azokat a betegeket, akiknek koruk miatt ereik már nem
annyira rugalmasak. A méz és a fahéj visszaadja az erek rugalmasságát.

Artritisz:

Az ízületi kopásban szenvedő betegek reggel, délben és este egy pohár
meleg vízbe tegyenek két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat. A
krónikus artritisztől is megszabadulhatnak, ha rendszeresen
fogyasztják. A copenhaveni egyetemen végzett felmérés szerint 200
beteg közül az ital fogyasztása után 73 beteg teljesen megszabadult a
fájdalomtól, és azok, akik nem tudtak járni, fájdalom nélkül
közlekedtek.

Hólyagfertőzés:

Egy pohár langyos vízbe tegyen két kanál mézet és egy kanál törött fahéjat.
Megszünteti a húgyhólyag és a húgyutak fertőzését.

Fogfájás:

Öt kanál mézet keverjen össze egy kanál törött fahéjjal, naponta
háromszor tegyen a masszából a fájós fogra. A fájdalom elmúlik.

Koleszterinszint:

Két kanál mézet és három teáskanál törött fahéjat keverjen öszsze 2 dl
forró vízzel. Két órán belül 10 százalékkal csökkenti a
koleszterinszintet. Ha naponta háromszor alkalmazza, a krónikus magas
koleszterinszint lecsökken.
Ha naponta fogyaszt mézet, megakadályozza a koleszterinszint emelkedését.

Megfázás:

Ha gyakran megfázik, három napon keresztül naponta háromszor egyen egy
kanál mézet és negyed kanál törött fahéjat. Gyógyítja a megfázást, a
krónikus köhögést és megtisztítja a légcsövet.

Gyomorpanaszok:

A méz és a törött fahéj keveréke gyógyítja a gyomorfájdalmat és
megakadályozza a gyomorfekély kialakulását.

Az immunrendszer erősítése:

A méz és a fahéj rendszeres fogyasztása erősíti az immunrendszert,
védi a szervezetet a vírusok, baktériumok ellen. A mézben nagyon sok
vitamin és vas van. Rendszeres használata erősíti a fehér vérsejteket
a baktériumokkal és a vírusokkal folytatott harcban.

Nehéz gyomor:

Egy kanál fahéj 2 kanál mézzel keverve megakadályozza a gyomorsav
túlzott termelődését.

Nátha:

Spanyol tudósok rájöttek, hogy a méz olyan természetes anyagokat
tartalmaz, amelyek megölik a nátha baktériumtörzseit.

Pattanás:

Három kanál mézet és egy kanál fahéjat keverjen össze. Lefekvés előtt
kenje be vele a pattanásokat, majd mossa le meleg vízzel. Ha naponta
elvégzi ezt a műveletet, egy héten belül eltűnnek a pattanások.

Bőrfertőzés:

A méz-fahéj páros gyógyítja az ekcémát, az övsömört és a bőrfertőzés
minden formáját.

Fogyás:

Reggel éhgyomorra fél órával a reggeli előtt, este pedig lefekvés
előtt igyon meg egy mézes fahéjas italt. Rendszeres fogyasztása
csökkenti a súlyt a rendkívül kövérek esetében is. Még akkor is
megakadályozza a zsír lerakódását, ha nagyon zsíros ételeket fogyaszt.

Krónikus fáradtság:

A testi erőt legjobban, a mézben lévő cukor regenerálja. A mézet és
fahéjat fogyasztó idős emberek erősebbek és mozgékonyabbak. Ha délután
három óra körül fogyasztunk el ilyen italt, egy héten belül helyreáll
a szervezet vitalitása.



Használja Ön is ezt a természetes egészséget kínáló megoldást, a
mézet és a fahéjat. 


Mindent a citromról

A citromról széles körben ismert, hogy kiemelkedően magas C-vitamin tartalommal rendelkezik, azt azonban kevesen tudják, hogy legértékesebb méregoldó, méregtelenítő gyümölcsünk.

A citrom Indiából származik, ahonnan csupán a X-XI. században terjedt tövább, így egyike azon gyümölcsöknek, melyekre kivételesen nem alkalmazható a "már az ókori görögök is..." formula. Mára világszerte elterjedt, és felhasználási területei is igen változatosak: több helyen még hajhullás és korpásodás ellen is használják, avokádó vagy mandulaolajjal keverve.

C, mint C-vitamin

Legszélesebb körben ismert tulajdonsága, hogy C-vitamin tartalma igen jelentős, így megfázásos betegségek megelőzésében, gyógyításában, tüneteinek enyhítésében igen fontos szerepet játszik. A citrom tartalmaz bioflavont és germániumot is, melyek révén vértisztító, méregtelenítő és méregoldó hatása is számottevő. Ásványi anyagok közül foszfor és kálium tartalmát érdemes megemlíteni.

Hársfa tea

A hárs (Tilia) szép, terebélyes fa, városaink utcáit, sétányait ékesíti. Virágzása idején sajátos illatával kelt csodálatot. A hárs kellemes illata a virágok nyálkaanyagában található farnezol nevű terpennek köszönhető. Gyógynövényként főképp a virágát szedik, de a hárs fájából égetett szenet is felhasználják, sőt, a levelét is.Hársfa tea 

hársfatea a spanyolnátha, a reuma, a köszvény gyógyszere. Negyed liter vízhez 10 g virágot főzünk, de vigyázzunk, hogy a szárított virág ne legyen több egy évesnél, mert az illóanyag az állás folyamán elpárolog belőle.

A hársfából készült faszén a gyomorbántalmak ellenszere, mivel elnyeli a gázokat és a szuszpenzióként jelenlevő káros anyagokat.

A hárs tea nyugtató hatású, jó a szívzavarok ellen, kiváló slejmoldó és izzasztó hatású. 1-3 kiskanál hársfavirágot forrázzunk le negyed l vízzel.

Naponta 2-3 langyos teát igyunk, mézzel vagy cukorral ízesítve. Szájöblítéshez a hárs forrázata ajánlott. Az infúzió úgy készül. Hogy 4 kanálnyi virágot 2 deci vízzel forrázzunk le és adjunk hozzá 5 g (fél kiskanál) szódabikarbónát.

A hársvirág tea kiváló mandulagyulladás és a különböző szájinfekciók ellen.

Csipkebogyó tea

A csipkebogyó tea serkenti az epeműködést, ezért jó a májbántalmak ellen és kiváló vizelethajtó. Egyes vélemények szerint még a vesekövet is oldja.

A csipkebogyó hatóanyaga a magvakban rejlik, ezért a teát két kanál összetört csipkebogyóból készítjük: 10 percig főzzük, fél liter vízben.

Hogy a benne levő C vitamin ne vesszen el, a csipkebogyót a forrás pillanatában szórjuk a vízbe. Miután lehűlt, édesítve igyuk, langyosan vagy hidegen, a nap folyamán több adagban.

A kamillatea

kamilla (Matricaria chamomilla) már az ókorban is használatos volt s a középkor híres arab orvosai, így Avicenna is ajánlotta, de írásos dokumentumok vannak arról, hogy Hippokratész, Dioszkoridész és Pliniusz szintén ismerték.

A kamillatea forrázatként a leghatásosabb. Csecsemők esetében alig néhány virág, felnőtteknek 1-2 kiskanálnyi szükséges. Alkalmas idegcsillapításra, gyomor- és bélfájdalmak enyhítésére, gyógyítására.

Különösen a csecsemők felfúvódása esetén jó hatású. A kozmetikában is nagy szerepe van. És a kamillatea hasznos a konyhában is: a kamillateába áztatott vagy azzal lemosott hús elveszti állott szagát.

Gyulladáseloszlató hatása miatt szájöblítő szerként használatos, kiváló baktériumölő hatása miatt pedig a kamilla egyre tágasabb teret nyer akozmetikában.








Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 48
Heti: 4
Havi: 111
Össz.: 82 822

Látogatottság növelés
Oldal: Természet patikája 1
A thai masszázs egy tradicionális, távol-keleti masszázs fajta. - © 2008 - 2024 - majamasszazs.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »